Etkinlikler

Öğrenme ve eğlencenin dengeli sentezi

”Camping & Trekking”

Önce Likya’nın eşsiz kumsallarında sabah sporu ile içimizdeki kamp ateşini alevlendiriyoruz. Sonrasında Likya Yolu’nun muhteşem parkurlarında öğrenme ve keşfetme içerikli yürüyüşler gerçekleştiriyoruz.

Öğrenme ve eğlenceyi sizden gelen taleplere göre dengeleyerek trekking/yürüyüş ekipleri içerisinde katılımcıların; takım olma, birlikte karar alma ve alınan kararları uygulayabilme gibi becerilerini geliştirebilmelerine vesile oluyoruz.

”Role-Play Etkinliği”

Likyalı Kaşifler; katılımcılara rol yapma, yaratıcılık ve pratik düşünme becerilerini sergileyebilecekleri ve kendilerini keşfedebilecekleri tasarımlarla, aktif katılım odaklı bir öğrenme deneyimi yaşatıyor.

Role-Play etkinliğinde, katılımcılar, bütünüyle bir karakterin kimliğine bürünerek, o karakterin özelliklerine uygun rolleri belirli fakat esnek bir senaryo içerisinde üstlenmektedir. Katılımcıların karakterin kimliğine ve tarzına göre hareket etmesi gerekirken, kendilerine senaryo ve rolleri çerçevesinde yaratıcılıklarını kullanabilecekleri şekilde takdir yetkisi de tanınmaktadır.

“Debating / Münazara Etkinliği”

Likya’nın enfes antik tiyatrolarında ve eşsiz mekânlarında münazara mantığını ve uygulamasını katılımcılar ile deneyimleyerek öğretiyoruz ve birlikte eğleniyoruz. Münazara tasarımlarında farklı tür ve metod uygulamalarına yer veriyoruz.

Temsili demokrasinin çağına göre en iyi örneğini sunan Likyalıların soluğunu hissetmek için en doğru yerdeyiz. Bu soluğu istendiği takdirde Anadolu’nun ve Avrupa’nın dört bir yanına kadar taşıyabilecek yeteneklerin yetişmesine vesile oluyoruz.

“Katılımcı ve Öğrenme İçerikli Etkinlikler”

Likyalı Kaşifler; katılımcı ve öğrenme içerikli etkinliklerine, talep edilen ölçüde eğlenceyi de dahil ederek katılımcılarımız için keyifli, özel etkinlikler tasarlıyor ve bu etkinlikleri hep birlikte uyguluyoruz. Etkinliklerin türleri ve içeriklerine katılımcılarımız ile kurduğumuz diyalog ile karar veriyoruz.

“Spor Etkinlikleri”

Trekking, orienteering, pilates, step-aerobik, stretching, zumba ve çocuk zumbası gibi spor etkinliklerini de Likya’nın eşsiz doğası ve atmosferinde gerçekleştiriyoruz. Bu spor etkinliklerinin isimlerinin yabancı dilde olmasına bakıp da sakın aldanmayın..

Likya ve Anadolu coğrafyasının kültürel geçmişinden gelen birikimler ile farklı ve yeni içerikli spor etkinliklerini de katılımcılarımız için tasarlıyoruz ; Pek Yakında!