Yerleşkeler

Etkinlik ve eğitimlerimizi başta Likya coğrafyası olmak üzere aynı ruhu taşıyan yurtiçi ve yurtdışında birçok açık ve kapalı mekanlarda gerçekleştiriyoruz.

''Likya Yolu''

Likya Yolu. Öğrenmenin ve keşfetmenin yoldayken deneyimlenmesinin belki de en güzel rotası. Keçilerin patikaları, Likyalıların Lahitleri, bu lahitlerden esinlenerek tasarlanmış ahşap tahıl ambarları ve tüm bunlar ile ahenk içinde yaşayan güzide insanlar… Öğrenme ve eğlenme tasarımlarımızı Likya Yolu’nun eşsiz kültürel değerleri ve doğal güzelliklerinin yuvasında uyguluyoruz.

''Chimaera'daki Portakal Bahçeleri''

Çıralı; eşsiz doğası, Chimaera’nın yaktığı ateşi ve baharda harikulade kokan portakal çiçekleri ile Teke Yarımadasının belki de Akdeniz coğrafyasının en özel köylerinden birisi. Çıralı, Likyalı Kaşiflerin tüm etkinlikleri, projelerini ve eğitimlerini gerçekleştirmekten çok keyif aldığı mekanlarından birisi.

''Andriake Antik Plajı''

Likyalılardan ve Noel Baba’dan yörüklere yadigar Myra ve Andriake’nin Kekova’ya doğru uzanan kumsalı eğlenmenin ve keşfetmenin en güzel yurdu… Andriake kumsalının sabah sporu etkinlikleri, kamp yapılması için uygunluğu, 1 günlük yürüyüş sonrasında Simena’da göreceklerimizin habercisi sanki …

“Simena Antik Amfitiyatrosu”

Teke yarımadasının en güzel yerlerinden Kaleköy/Simena Likya Medeniyeti’nin en minik ve en güzel manzaralı amfi tiyatrosu akıldan çıkmayacak muhabbetlere ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellik ve kültürel mirasın bu en güzide köşesini katılımcılarımız da münazaradaki performanslarıyla

“Arykanda Antik Likya Şehri”

Likyalıların sınır şehri Arykanda, tüm Likya şehirlerini, yörükleri, keçileri yuvasındaki bir kartal gibi gözetliyor. Nispeten iyi korunmuş agorası ve yapıları ile 1 veya 2 günlük Role-Play aktivitelerinin eşsiz mekanı olarak gördüğümüz Arykanda antik kenti, görenlerini her daim büyüleme iddiasında.

''Antiphellos Amfitiyatrosu''

Kaş’ın Likyalılar dönemindeki ismi Antiphellos… Kaş ilçe merkezindeki Amfi Tiyatroda halkın, yerli-yabancı turistlerin keyifle faydalandıkları yaşayan bir mekan. Gün içinde veya güneş battıktan sonra drama, münazara etkinliklerinin ani sürprizler ile renklenebileceği tiyatro adeta Kaş’ın yaşayan antik yüreği/çarpan antik kalbi.

“Bezirgan Yaylası”

Likyalıların binlerce yıllık taş mezar lahitlerinden esinlenerek oluşturulan ve yörenin en iyi korunmuş tahıl ambarlarının olduğu Bezirgan Yaylası… Kalkan’a inen patikasının güzelliğini bir tek yürüyen kimseler bilebilir.

“Patara Likya Ligi Parlamentosu”

Likyalıların gözdesi Patara – Likya Ligi Parlamentosu aynı zamanda dünyanın da ilk parlamentosu olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla, geniş kitleler ile gerçekleştireceğimiz etkinlik ve projelerin en özel mekanı… Güzelliği dünyaya destana Patara kumsalına da sadece birkaç dakikalık mesafede…